בית » שאלות » אתיקה רבנית » תפילה של בעלי נטיות הפוכות

תפילה של בעלי נטיות הפוכות

שאלה:

שלום,

אני עושה עבודה על נטיות מיניות בהלכה בבית הספר.

רציתי לשאול האם ניתן לתת להומו דתי להתפלל כחזן/להיות עד בחתונה. או באופן כללי מה הגבולות שניתן להכיל בעלי נטיות מיניות בהלכה הציבורית.

תשובה:

מאת הרב יובל שרלו

שלום וברכה

יהי רצון שתצליח בעבודתך.

אחד הדברים שהחזון אי”ש לימד אותנו הוא שכאשר אנו רוצים לענות תשובה לשאלה בהלכה אנו צריכים קודם כל לברר היטב את המציאות. כלומר, חייבים לברר במה בדיוק מדובר.

העובדה שאדם הוא הומוסקסואל אינה פוסלת אותו לשום דבר. הוא הומוסקסואל הוא לא זקוק להכרה ממישהו, ומעמדו ההלכתי אינו “הכלה”, אלא הוא ככל האדם: אינו פסול לעדות, הוא יכול להיות שליח ציבור, וכאמור – לא צריך ל”הכיל” אותו כי הוא חלק בלתי נפרד מהציבור.

אם הוא עובר עבירות – אזי הוא פסול לחלק מהדברים כמו כל אדם שעובר עבירות. לעתים הוא פסול לעדות, לעתים הוא אינו יכול להיות שליח ציבור, ואנחנו לא יכולים לקבל מציאות של עוברי עבירה כהתנהגות העומדת בקריטריונים של ההלכה.

לכן, השאלה לא כל כך ברורה, וקשה לענות עליה, אך אני מקווה שהדברים מובנים, ואם תרצה לברר עוד – אשמח.

כל טוב

יובל שרלו
הרב שרלו הוא ראש תחום אתיקה בארגון רבני צהר

לשאלות נוספות

חפשו שאלה בכל נושא:

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Thumbnail image credit:
Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=583959


סרטונים אחרונים לכל הסרטונים

אודות צהר לאתיקה

מרכז 'צהר לאתיקה' מיסודו של ארגון רבני 'צהר' מבקש להיות שותף בקידום התנהגותם האתית של הפרט במדינת ישראל ושל המדינה בכללה; חזונו הוא מדינה שהאתיקה היא חלק בלתי נפרד מיסודות קיומה. במסגרת חזון זה, עוסק המרכז בשני תחומים עיקריים: ליבון סוגיות אתיות מגוונות וגיבוש עמדות אתיות ברוחה של היהדות; ובהשתתפות בתהליך הפיכת התיאוריות האתיות למציאות יומיומית.

קרא עוד