בית » שאלות » אתיקה חינוכית » צר לי לומר אבל החופש משעמם ומדכא לשומרי מצוות

צר לי לומר אבל החופש משעמם ומדכא לשומרי מצוות

שאלה:

שלום וברכה.
לאחר מפנה חיובי שעברתי בחודשים האחרונים, אני מרגיש שאין מה לעשות בחופש.
אז קמתי למניין כל יום, למדתי שעה תורה, ואפילו טיילתי יומיים-שלושה לסירוגין, אבל תמיד חוזרים אל אותו מקום. לא ניתן לראות טלוויזיה, ללכת להסתובב סתם בעיר או לשוחח בצ’ט כימים עברו. אפילו עם החברים שלי אינני יכול להתרועע, מפני שהם כבר אינם באותו קו-מחשבה שלי (מסתובבים בחברה מעורבת, מדברים לה”ר, ל”ע) אני חי מארוחה לארוחה (ולא מטעמים חזיריים ודומיהם) מפני שזאתי החוויה היחידה שממלאת לי את היום. צר לי לומר, אך משעמם ומדכא להיות שומר מצוות.
אשמח אם תאיר לי את הדרך.
כל טוב.

השאלה פורסמה לראשונה באתר “מורשת”

תשובה:

מאת הרב יובל שרלו

שלום וברכה

זוהי ההזדמנות והאתגר האמיתי לשנות את המצב.
אתה מתאר מצב בו שמירת מצוות הוציאה אותך ממסגרת החחים הטבעיים ובריאים. זה נכון בתחילת הדרך, ולעיתים אנו נכנסים לתיבת נוח, ומסתגרים מפני המבול המתרחש בחוץ, עד שאנו מתארגנים על עצמנו ומסוגלים לצאת החוצה. עכשיו הגעת למצב זה, ועומדות בפניך אפשרויות אין ספור. חלקן כהתקדמות אישית שלך, וחלקן כשליח לרומם ולתקן את העולם (רק היזהר שלא תיהפך לנודניק או לטרחן שהחברה תתרחק ממנו בשל כך).

על כן: ניתן להתנדב ולהיות חלק ממעשה צדקה וחסד (תוכל למצוא כתובות של גופים הזקוקים לכך באתר החופש שבנתה ישיבת פתח תקווה ב’כיפה’); תוכל דווקא לחזור אל החברים ולתקן את המצב, או אפילו להציע לעיתים ללמוד יחד או להקים תפילה במניין עם כולם; תוכל ללמוד לעצמך; תוכל ללמוד על עצמך; זו הזדמנות לקרוא ספרים טובים – הן היסטוריים והן רומאנים – המקדמים את הנפש ואת ידיעתה; תוכל למשוך את השיחות בצ’אטים לכיוונים בונים וחיוביים; תוכל למצוא חברים שעברו את אותן חוויות שלך, ולהתרועע איתם; תוכל ליצור ועוד הרבה דברים פתוחים לפניך.

אין מטרת התורה להפוך את החיים למשעממים ומדכאים. יש גם שעות כאלה, וזו חלק מהעקידה שאדם עוקד מעצמו על מזבח ד’ אלוקיו. ברם, בוודאי אין זו המטרה, והמטרה היא לשוב על החיים והשמחה, ולפעול בתוכם. זו אחת השליחויות הגדולות שאתה יכול ליטול בהן חלק

כל טוב ובהצלחה


הרב יובל שרלו, ראש מרכז האתיקה בצהר

לקריאה נוספת:

לשאלות נוספות

חפשו שאלה בכל נושא:

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

תגובה אחת על “צר לי לומר אבל החופש משעמם ומדכא לשומרי מצוות”

  1. SexyPG888 הגיב:

    SexyPG888 เว็บเดิมพันออนไลน์ Secret of Cleopatra ที่นักเดิมพันนิยมเล่นเป็นอันดับ 1 ของประเทศไทย เว็บตรง ที่ดีที่สุดในตอนนี้

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


סרטונים אחרונים לכל הסרטונים