בית » שאלות » אתיקה תקשורתית » אמירת קדיש בתקשורת על ראש ממשלה – אין גבול?!

אמירת קדיש בתקשורת על ראש ממשלה – אין גבול?!

שאלה:

שלום לרב שרלו

אני יודעת שאתה משהו במועצת העיתונות. רציתי לדעת איך אתם מסכימים ששדרנים יגידו קדיש על ראש הממשלה בשידור והם לא יפוטרו מיד בסוף התוכנית. איזה מין תשקורת זו?

תשובה:

מאת הרב יובל שרלו

שלום וברכה

בחג הפורים הנורא בו נרצחו מתפללים מוסלמים במערת המכפלה על ידי ברוך גולדשטיין הגיע הרב חנן פורת זצ״ל, מיד לאחר הטבח, לחברון, כדי לדבר עם המתיישבים. המילים הראשונות שאמר היו ״פורים שמח״ כברכת שלום, ואלה הוקרנו חזור והקרן, ותיארו את חנן פורת כמי ששמח על הרצח. הדבר רדף אותו כל ימי חייו, ממש עד יום מותו, ואנשים רעי לב הצמידו לשמו את הכינוי ״מברך פורים שמח על רצח ערבים״.

שם למדתי שוב את השיעור הגדול של האזנה קשובה, הוגנת וקפדנית לדברים שנאמרים, שאם לא כן מדובר בעבירות החמורות ביותר בתורה, שהן הלבנת פנים, שקר ולשון הרע.

הדבר נכון גם לגבי הסיפור הנוכחי. אף אחד לא אמר קדיש על ראש הממשלה בנימין נתניהו. השדרנים השתמשו בביטוי ״בעגלא ובזמן קריב״, כדי לומר ״בקרוב״. כדי להסיר ספק, איני חושב שלשדרנים מותר להביע את עמדתם, ויש לי מה לומר על עצם העניין. אולם מכאן ועד האשמתם באמירת קדיש על ראש ממשלה, ובייחול למותו, צריך לעמוד מחסום גדול מאוד, שנראה לי שהוא נחצה על ידי המתקיפים שלהם.
מה שהיה שנוא עלי כלפי חנן פורת לא אעשה לאחרים.

יובל שרלו
הרב שרלו הוא ראש תחום אתיקה בארגון רבני צהר

לקריאה נוספת:

לשאלות נוספות

חפשו שאלה בכל נושא:

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

תגובה אחת על “אמירת קדיש בתקשורת על ראש ממשלה – אין גבול?!”

  1. Larry Fox הגיב:

    ניסיתם לקבל הלוואות מבנקים ללא הצלחה? צריך כסף בדחיפות כדי לצאת מהחובות? צריכים כסף להרחבה או הקמת עסק משלכם? קבל הלוואה מאחת מחברות ההלוואות המובילות בבריטניה. 24Hour Loan Service היא אחת מחברות הלוואות מאובטחות הגדולות בבריטניה והצוות הידידותי והמנוסה שלנו מסוגל לטפל בבקשתך במהירות וביעילות. ניתן להגיש בקשה באמצעות WhatsApp: +14092051142 או דוא”ל: larryfox2017@hotmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


סרטונים אחרונים לכל הסרטונים