בית » שאלות » אתיקה בינאישית » איך להתייחס לחבר שמבקש שיתייחסו אליו כבת?

איך להתייחס לחבר שמבקש שיתייחסו אליו כבת?

שאלה:

יש לי חבר שהחליט שהוא בת. הוא לובש בגדים של בת, מדבר כמו בת, ועושה הכל כמו בת. הוא מצפה מהחבר’ה שלנו לפנות אליו כאל בת ומאד נפגע כשלא עושים זאת. יותר מזה הוא מבקש להיכנס לשירותי הבנות ויש לו כעס גדול כשלא נותנים לו. הוא טוען שזה העסק שלו, וזו הבחירה שלו, ואנחנו חייבים לכבד זאת. זה נראה לי מוזר מאד. ולא יכול להיות שמישהו יקבע לי איך לפנות אליו. אני לא מוכן בשום פנים ואופן לפנות אליו כבת. ואם זה לא מוצא חן בעיניו אז שלא נדבר יותר. ושלא יהיה חלק מהחבר’ה שלנו. ובטח שאי אפשר לצפות מהבנות לקבל אותו.

הוא אומר שאנחנו סוציומטיים וחסרי ערכים. רצינו לדעת מה דעתך?

תשובה:

מאת הרב יובל שרלו

שלום וברכה

התנגשות בין שתי תפישות עולם היא מעשה שכיח בין חברים. יש דרכים רבות להתמודד איתו, ואתם צריכים לקבוע את דרכי ההתנהלות.

בדרך כלל ניתן לומר כך: כאשר אדם מבקש שיכבדו את בחירתו הוא חייב לשים לב לכך שהתביעה הזו מופנית גם אליו. כשהוא מבקש מחביריו לכבד את הבחירה שלו – הוא אינו יכול באותה שעה שלא לחייב את עצמו להתחשב בבחירה של חבריו, ובמקרה הזה – יש לחבריו תפישת עולם עמוקה שהבקשה שלו פוגעת בה. 

אתם אפוא לא חייבים לכבד את רצונו. אבל כדאי למצוא דרך ליישב בין שתי התפישות, כי לחברות יש ערך גדול, ולא זו בלבד אלא שאפשר שהוא במצוקה גדולה וזקוק לכם. אם תמצאו דרך שבה מצד אחד לא תיאלצו לוותר על הדברים הנכונים שאתם מאמינים בהם ומאידך גיסא – למצוא דרך שלא לפגוע בו זה יהיה יותר טוב מאשר לנתק.

כל טוב

יובל שרלו
הרב שרלו הוא ראש תחום אתיקה בארגון רבני צהר

לקריאה נוספת:

לשאלות נוספות

חפשו שאלה בכל נושא:

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Thumbnail image credit:
מקור תמונה


סרטונים אחרונים לכל הסרטונים